top of page
  • Writer's picturePeter Hrubý

Kamerofotograf? Niekedy multitasking nie je najlepší nápad…

💁‍♂️ Často sa stáva, že si budúce nevesty z rôznych dôvodov hľadajú na prácu pre dvoch ľudí len jedného človeka. Kamerofotografa. V tomto článku Vám skúsim objasniť, prečo to nie je dobrý nápad.


💸 Poviete si načo zháňať dvoch ľudí, keď by to mohol zvládnuť len jeden a lacnejšie. Nie je to však také jednoduché. V tomto prípade rozlišujeme dve povolania fotograf a video maker (kameraman). A má to aj svoj dobrý dôvod.


📷 Možno sa Vám zdajú tieto práce podobné. Niekto by povedal, že až rovnaké. Je medzi nimi, ale zásadný rozdiel. Fotograf má za úlohu zachytiť tie najkrajšie momenty a urobiť z nich nehybný obrázok, ktorý vo Vás má prebudiť emócie. Sústredí sa na konkrétne udalosti a tie sa snaží pre Vás navždy zvečniť v podobe fotografií.


🎥 Video creator zachytáva rovnako tie najkrajšie momenty, ale ďalej zo záberov musí vytvoriť príbeh, ktorý na seba krok po kroku nadväzuje a vytvára tak emocionálny audiovizuálny zážitok.

🧘‍♀️ Sústrediť sa na obe tieto funkcie vie byť náročné, a každý kreatívec, ktorému záleží v akej kvalite odovzdá jeho výsledky Vám túto kombináciu bohužiaľ, respektíve „bohu dík“, odmietne.


💻 Technicky je samozrejme možné získať z videa aj statický záber. Tento záber je v realite veľmi obmedzený, čo sa prejavuje na jeho kvalite

- možné neostrosti,

- nižšie rozlíšenie,

- slabá svetelnosť,

- nemožnosť dodatočných pokročilých úprav...

To je výber z nevýhod, ktoré sa pri tomto type fotografií objavujú.

Ak však nájdete kamerofotografa, ktorý dokonca “stíha” fotiť aj kamerovať zároveň, môžete si byť istý, že o veľa zážitkov z Vašej svadby kvôli tomu môžete prísť.


💡 Svadobný fotograf a kameraman sú dve rozličné remeslá, ktoré najlepšie fungujú v tandeme. Svadbu máte (ideálne) len raz za život. Preto odporúčam skutočne rozumne investovať do fotiek a videa, ktoré Vám zo svadby ostanú ako jediné. Len tak si zaručíte maximálnu spokojnosť a vyhnete sa tak sklamaniu z nekvalitných výsledkov. Krásne fotky a živé svadobné video budú istota, že na Váš svadobný deň nikdy nezabudnete.

0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page