top of page
  • Writer's picturePeter Hrubý

Svadobný klip alebo film? Ideálne oboje! 💡

Veľa z Vás si pri výbere z balíčkov láme hlavu nad tým či Vám stačí len svadobný klip alebo chcete radšej svadobný film, prípadne sa pýtate: "čo to vôbec je, a aký je medzi nimi rozdiel?"

Na to sa pozrieme v našom dnešnom článku.


Pri svadbnom videu máte najčastejšie dve možnosti výstupov - svadobný film alebo svadobný klip. Rozdiel v týchto dvoch druhoch videí je pritom veľký a ideálne je mať z Vašej svadby oboje.


Pozrieme sa na to bližšie. Svadobný klip je krátky zostrih [zväčša 2 až 4 minúty], ktorý zachytáva tie najkrajšie a najpodstatnejšie momenty z Vašej svadby. Najčastejšie je doplnený krásnou a emotívnou pesničkou, ktorá podčiarkuje pocity dojatia a šťastia z Vášho svadobného dňa. Klip je ideálny na zdieľanie so širším okolím cez sociálne siete alebo s hosťami, ktorí sa zúčastnili na svadbe a chcú si pripomínať Váš jedinečný deň.


Svadobný film je na rozdiel od klipu dlhší formát. Najčastejšie od 15 a viac minút, ale vieme sa dostať až na hodinový audiovizuálny zážitok. Svadobný film obsahuje dlhšie zábery a priebeh svadobného dňa od začiatku až po jeho koniec. Súčasťou bývajú spravidla aj celé zvukové stopy, ako napr. príhovory, spevy, čepčenie, prípadne vtipné príhody zo zábavy. Tento formát je určený najmä pre Vás, mladomanželov, a vašich najbližších, keďže je viac intímnejší a osobnejší ako svadobný klip.


Našou špecialitou sú “stories” na sociálne siete, ktoré sú súčasťou balíčka ELITE, a tiež ako možný doplnok k lacnejším balíčkom. Sú to krátke videá do 15 sekúnd určené vyslovene na sociálne siete, napríklad Instagram.

Aby som to nakoniec zhrnul, svadobný klip je ideálny, keď si chcete hocikedy pripomenúť Váš najkrajší deň krátkym zostrihom najväčších highlightov. Svadobný film je potom skvelá možnosť ako prežiť celý tento deň znova s tými najosobnejšími zábermi, ktoré Vás zaručene vždy dokážu dojať. Najlepšie tieto dva formáty fungujú spoločne, pretože spolu kombinujú všetko čo od svadobného videa očakávate.

0 comments

Comments


bottom of page